Метою Всеукраїнського конкурсу журналістських матеріалів (далі Конкурсу) є популяризація здорового способу життя. Конкурс має на меті через публікації у ЗМІ спонукати людей до активного способу життя, занять фізичними вправами та спортом, здорового харчування, відмови від шкідливих звичок.

Організатор: ВГО «Український фонд «Здоров’я».

Організаційний комітет:

- забезпечує проведення Конкурсу на всіх його етапах (оголошення, прийом конкурсних матеріалів, відбір матеріалів згідно з умовами Конкурсу, оголошення переможців, нагородження переможців тощо);
- створює та веде базу даних учасників Конкурсу;
- створює та веде базу даних конкурсних матеріалів;
- забезпечує організаційно роботу журі.

Умови Конкурсу:

До участі в Конкурсі приймаються матеріали, що були опубліковані або вийшли в ефір у період з 5 квітня 2013 року по 17 жовтян 2014 року.

На отримання Гран-прі Конкурсу можуть претендувати журналісти усіх видів українських ЗМІ, не залежно від регіону розповсюдження.

Висування на участь у Конкурсі може бути самостійним (від імені журналіста) або колективним (від редакції чи видавництва).

У рамках конкурсу заснована Спеціальна тема "Медичне страхування"Участь беруть матеріали усіх видів ЗМІ, у фокусі яких буде тема медичного страхування (роз’яснення вигоди громадян від запровадження соціального медичного страхування, вивчення доцільності переходу до обов’язкового медичного страхування в Україні, аналіз перспектив впровадження медичного страхування в Україні, аргументація на користь медичного страхування). У разу необхідності, організатори надають консультативну підтримку та експертів   журналістам, які виявлять бажання написати матеріал на Спеціальну тему.  

Від одного автора приймається не більше 3-х матеріалів українською або російською мовами та не більше 2-х матеріалів на спеціальну тему "Медичне страхування". Кожен телевізійний чи радіо матеріал має бути на окремому носієві. Хронометраж аудіо та відео робіт має бути до 30 хв.

Для участі у Конкурсі слід надіслати:

- заповнену на сайті анкету (www.healthfund.com.ua);
- текст матеріалу (для ТБ та радіо розшифрований сюжет чи програма);
- примірник видання зі статтею або диск із записом матеріалу (відео з логотипом ЗМІ у форматі mp4 або avi, аудіоматеріали з джинглом чи позивними передачі та радіостанції у форматі МР-3), для Інтернет видань може бути збережена сторінка, як веб архів одним файлом);
- довідка про публікацію чи ефірна довідка із зазначенням дати виходу матеріалу (на офіційному бланку ЗМІ, із печаткою та за підписом керівника ЗМІ).

Документи слід надсилати за адресою вул. Липська, 19/7, офіс 1, з поміткою «Конкурс «Здоровим бути вигідно!»:

- рекомендованим листом чи бандероллю;
- експрес-доставкою;
- електронною поштою на адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. з поміткою «Конкурс «Здоровим бути вигідно!» (для друкованих ЗМІ сканована і збережена у форматі .pdf перша сторінка видання та вся стаття, для Інтернет видань – посилання на статтю або збережена сторінка, як веб-архів одним файлом).

Оригінали документів та диски із записами медіа файлів слід надсилати лише поштою або експрес-доставкою «Нова пошта» (партнер Конкурсу «Нова пошта» надає свої послуги безкоштовно. Форма оформлення доставки на сайті Українського фонду здоров’я www.healthfund.com.ua).

Здійснити відправлення необхідно до 20 жовтня 2014 року.

Матеріали учасників Конкурсу будуть розміщені на сайті Українського фонду «Здоров’я» та в мережі Інтернет (YouTube) із зазначенням імені та прізвища автора або його псевдоніма, й назви ЗМІ, де матеріал було опубліковано вперше. Питання погодження права на публікацію (демонстрацію) на сайті Фонду із керівництвом та редакцією ЗМІ, де цей матеріал був опублікований (розміщений) вперше, а також зі співавторами матеріалу вирішує учасник Конкурсу – автор матеріалу. Відповідальність за достовірність фактів, викладених у конкурсному матеріалі, несе учасник Конкурсу - автор матеріалу.

Учасник Конкурсу зобов’язується:

- самостійно та за власний рахунок сплачувати будь-які платежі третім особам, в тому числі (включаючи, але не обмежуючись) авторську винагороду, платежі організаціям колективного управління, за використання об’єктів інтелектуальної власності, в тому числі за публічну демонстрацію музичних творів, якщо вони увійшли до складу матеріалу;

- врегулювати за власний рахунок усі спірні питання із будь-якою особою, що пред’явить до Організатора Конкурсу претензію або позов, у зв’язку із публікацією (демонстрацією) на сайті Фонду матеріалу.

До участі в Конкурсі допускаються роботи:
- що відповідають умовам Конкурсу;
- заявки на які, оформлені належним чином.

Організаційний комітет залишає за собою право не пояснювати причини, з яких журналістські матеріали не були допущені до участі у конкурсі. 

Роботи, що мають ознаки плагіату по відношенню до робіт-учасників попереднього конкурсу не допускаються до участі до конкурсі. Під поняттям плагіат слід розуміти: вкрадені ідею або слова іншої людини та видані за свої власні; використання результатів роботи іншої людини без зазначення джерела; повністю або частково вкрадені мистецькі, наукові або інші твори чи роботи та видані за свою; представлені вже існуючі ідеї або продукти як нові та оригінальні.

Роботи, в яких є ненормативна лексика та нелітературні вислови до участі в конкурсі не будуть допущені.

Участь у Конкурсі означає згоду з його умовами.

Календар Конкурсу:

Оголошення Конкурсу -  6 квітня 2013 року.

Початок прийому робіт - 11 листопада 2013 року (понеділок). 

Остання дата прийому матеріалів (відправлення листів/бандеролей, що засвідчено штампом поштового відділення або відповідною документацією експрес-доставки) 20 жовтня 2014 року (понеділок).

Робота організаційного комітету і журі – до 28 листопада 2014 року (п`ятниця)

Оголошення переможців 5 грудня 2014 року (п’ятниця).

Нагородження переможців 12 грудня 2014 року (п’ятниця).

Призовий фонд:

Гран-прі за оригінальність втілення теми Конкурсу «Здоровим бути вигідно!» та найбільш аргументовану мотивацію до здорового способу життя - 10 000 грн.

Серед друкованих ЗМІ:

1 премія – 5 000 грн.

2 премія – 4 000 грн.

3 премія – 3 000 грн.

Серед Інтернет видань:

1 премія – 5 000 грн.

2 премія – 4 000 грн.

3 премія – 3 000 грн.

Серед  телекомпаній:

1 премія – 5 000 грн.

2 премія – 4 000 грн.

3 премія – 3 000 грн.

Серед радіокомпаній:

1 премія – 5 000 грн.

2 премія – 4 000 грн.

3 премія – 3 000 грн.

Спеціальна тема - Медстрахування: 

1 премія – 5 000 грн.

2 премія – 4 000 грн.

3 премія – 3 000 грн.

Журі має право засновувати спеціальні призи.

Партнери конкурсу мають право засновувати спеціальні призи.

Всі переможці отримують відповідні відзнаки.

Журі та критерії оцінки матеріалів:

Переможців Конкурсу за бальною системою оцінювання конкурсних робіт визначає компетентне журі, до складу якого входять представники Міністерства охорони здоров’я України, Національної спілки журналістів України, Українського фонду «Здоров’я», визнані професіонали в царині журналістики, охорони здоров’я, спорту. Персональний склад журі визначається додатково.

Матеріали оцінюються за критеріями журналістської майстерності. Матеріально-технічні можливості, використані під час підготовки конкурсних робіт, при їхньому оцінюванні ролі не відіграють.

Критерії оцінки матеріалів:

- повнота розкриття теми;
- актуальність та гострота матеріалу;
- відповідність нормам журналістської етики та професійним стандартам
журналізму;
- креативність та динаміка викладення матеріалу;
- відповідність ідеї конкурсу – спонукати людей до здорового способу життя.

У разі, якщо будуть виявлені та доведені факти порушення учасниками Конкурсу норм професійної етики (компіляції творів, колективного авторства, плагіату тощо) результат оцінки матеріалів причетних до цього конкурсантів може бути анульований. Відповідне рішення ухвалює Організаційний комітет.

Фінансування Конкурсу відбувається за рахунок доброчинних внесків та інших джерел фінансування, не заборонених чинним законодавством.

Дочірні категорії

Роботи, надіслані на Третій всеукраїнський конкурс журналістських матеріалів на тему "Здоровим бути вигідно!"

Роботи, надіслані на спеціальну тему конкурсу "Медичне страхування".