Концепція проведення соціального доброчинного проекту "Захистимо право дитини бачити!"

Мета: звернути увагу батьків на проблеми зору у дітей перед початком навчального року; надати професійні поради щодо профілактики погіршення зору в дітей; звернути увагу батьків на небезпеки, які несе надмірне проводження часу перед телевізором та комп’ютером; спонукати батьків пропонувати дітям рухливі ігри на свіжому повітрі, як альтернативу «сидінню» перед екраном чи монітором.     

Перша акція пройшла в Києві 1 червня 2012 року, приурочена до Міжнародного дня захисту дітей. Протягом шести годин офтальмологи перевірили зір більш ніж 200 дітей.   

Друга акція відбулась 30 серпня 2012 року, з 14:00 до 18:00 одночасно у п`яти містах України: Дніпропетровську, Києві, Львові, Одесі, Харкові. Офтальмологи перевірили зір майже у 700 дітей. 

Місця проведення: 

м. Київ, вул. Малишка, 3-Д, магазин «Будинок іграшок».

м. Одеса, проспект Маршала Жукова, 2, ТРЦ «City Center», магазин «Дитячий світ».

м. Дніпропетровськ, вул., Нижньодніпровська, 17, ТЦ «Караван», магазин «Будинок іграшок».

м. Харків, вул. Героїв праці, 7, ТРЦ «Караван», магазин «Будинок іграшок».

м. Львів, вул. Щирецька, 36 (ринок «Південний»), магазин «Будинок іграшок».

Організатори:

1. Український фонд «Здоров’я»

2. Асоціація дитячих офтальмологів України

Офіційна підтримка: Міністерство охорони здоров’я України

Партнер: національна мережа магазинів іграшок «Будинок іграшок»

Технологія проекту:

На території магазину розташовується 1 (або 2) робоче місце для команди лікарів.  

Спеціалісти з діагностики, за допомогою авторефрактометрів, проводять обстеження будови ока (авторефрактометрію). У ході діагностики спеціаліст визначає правильність будови ока та може виявити: косоокість, астигматизм, короткозорість, далекозорість.

Результати обстеження передаються лікарям-офтальмологам, які пояснюють батькам результати діагностики зору дитини. Лікар може надати рекомендації батькам як саме зберегти зір дитини. У разі необхідності лікарі можуть направити дитину на додаткове обстеження.

Лікарі також ведуть реєстр обстежених дітей, згідно із додатком 1 (фіксується ім’я, вік дитини, результат обстеження - норма чи відхилення).

Під час роботи, у разі необхідності, лікарі роблять дві 15-хвилинні перерви (об 15:30, 17:00).

На захід запрошуються батьки з дітьми та представники мас-медіа. Медійники запрошуються на відкриття акції. О 14:00  лікарі починають обстежувати дітей. Преса матиме можливість поспілкуватись із організаторами (представниками Українського фонду «Здоров’я», Асоціації дитячих офтальмологів України, мережі магазинів іграшок «Будинок іграшок»), лікарями та батьками маленьких пацієнтів і самими дітьми (за згодою батьків). 

Додаткова інформація:

За допомогою авторефрактометра найефективніше визначити будову ока у дітей віком від 4 до 16 років.

Кожна дитина одержить невеличкий подаруночок від організаторів акції. Батьки одержать флаєр із рекомендаціями як зберегти зір дитини.