1. ВІЛ (вірус імунодефіциту людини) інфікує клітини імунної системи, пригноблює або порушує їх функцію. Інфекція призводить до прогресуючого виснаження імунної системи, руйнуючи здатність організму опиратися інфекціям та хворобам. СНІД (синдром набутого імунодефіциту) стосується останніх стадій ВІЛ-інфекції.

2. Щодня в Україні вірусом імунодефіциту людини інфікуються 58 осіб. На даний момент в Україні - близько 360 тис. ВІЛ-позитивних людей. За даними UNAIDS, на початок 2011р. Україна посідає перше місце в Європі та Центральній Азії за темпами поширення ВІЛ-інфекції.

3. ВІЛ передається під час незахищених сексуальних зв'язках (вагінальних, анальних) або при оральному сексі з інфікованою людиною; під час переливання крові; при використанні інфікованих голок, шприців, гострих інструментів; від матері до дитини під час вагітності, народження, грудного вигодовування.

4. У світі проживає 33,4 млн. осіб з ВІЛ/СНІДом, більшість у країнах з низьким рівнем доходу.

5. ВІЛ/СНІД – основна інфекційна причина смерті в світі. На сьогодні ця хвороба забрала життя більше 27 млн. осіб. За оцінками, щороку від ВІЛ/СНІД помирає 2 млн. осіб.

6. Комбінована антиретровірусна терапія (АРТ) попереджає розмноження ВІЛ в організмі. Коли репродукція вірусу припиняється, імунні клітини людини здатні жити довше, забезпечуючи захист організму від інфекцій. Глобальне охоплення АРТ залишається на низькому рівні. У своїх нових рекомендаціях ВООЗ оцінює кількість людей, які потребують АРТ, у 15 млн. осіб, що на 5 млн. більше порівняно з попередніми оцінками.  

7. Передачу інфекції від матері до дитини можна повністю попередити, але у країнах з низьким та середнім рівнями доходу, доступ до профілактичних заходів залишається низьким.

8. Способи попередження передачі ВІЛ:

- утримання від сексу або практика безпечного сексу з використанням презервативів;

- тестування та лікування інфекцій, які передаються статевим шляхом, включаючи ВІЛ;

- утримання від використання ін'єкційних наркотиків; використання завжди нових голок, шприців.

За матеріалами ВООЗ.