10 несподіваних причин депресії

Пускових механізмів депресії є багато: тяжка хвороба, горе, фінансові проблеми, безробіття, розлад у сім'ї тощо. Але існують й інші маловідомі причини розладу, які можуть здивувати.

1. Куріння – може бути як причиною, так і наслідком розвитку депресії. Нікотин вплсониває на активність нейромедіаторів мозку, внаслідок чого рівні дофаміну та серотоніну підвищуються, що може спричиняти депресію. Відмова від нікотину допоможе утримувати необхідний баланс хімічних речовин мозку.

2. Порушення функції щитоподібної залози, у результаті яких може спостерігатися дефіцит гормону щитоподібної залози, який регулює рівень серотоніну. Тому, якщо симптоми депресії виникають разом з чутливістю до холоду, закрепом, втомлюваністю, то необхідно пройти обстеження на гормони щитоподібної залози.

3. Неповноцінний сон не лише підвищує роздратованість людей, але й може викликати депресію. Якщо людина спить недостатньо, вона не може поповнювати запаси енергії, необхідні для мозкових клітин, що призводить до депресії.

4. Тривале спілкування у чатах та соціальних мережах робить підлітків особливо вразливими до депресії. Залежність від Інтернету може викликати неприйняття реального світу, ізоляцію людини. Деякі експерти вже ввели термін «фейсбукова депресія».

5. Закінчення важливого для людини ТВ-шоу, серіалу, масштабного ремонту може викликати депресію у деяких людей.

6. Місце проживання також впливає на стан людини. Вчені довели, що люди, які проживають у містах мають на 39% більший ризик захворіти на розлади настрою, на відміну від тих, хто живе в сільській місцевості.

7. Розмаїття вибору може викликати депресивні розлади у перфекціоністів, які розгублюються перед вщерть заповненими полицями магазинів.

8. Недостатня кількість риби у раціоні, а саме жирних кислот омега-3, які містяться у рибі та овочах, може бути пов'язана з ризиком виникнення депресії. У 2004 році у ході досліджень у Фінляндії було встановлено зв'язок між недостатнім вживанням їжі та депресією у жінок. Ці жирні кислоти регулюють обмін, наприклад серотоніну, що може пояснити зв'язок. Також, певну роль відіграють риб'ячі жири.

9. Погані стосунки між рідними братами і сестрами. Дослідники встановили, що чоловіки, які до 20 років мали погані стосунки зі своїми братами або сестрами, багато сварилися, швидше за все будуть мати депресію у подальшому житті.

10. Вживання протизаплідних пігулок може спричиняти депресію у жінок, оскільки містить синтетичний прогестерон. У жінок, які раніше страждали депресією або мають схильність до неї, підвищується ризик депресії внаслідок вживання цих пігулок.