Вчені із Кембріджу стверджують що навіть 20 хвилин пішої прогулянки тричі  на тиждень можуть значно зменшити ризик розвитку хвороби Альцгеймера, повідомляє The Daily Mail. Вони дійшли висновку, що третина усіх випадків цього захворювання спричинена способом життя, зокрема відсутністю фізичної активності, ожирінням, курінням, високим артеріальним тиском та низьким рівнем освіти. Але з поміж усіх цих факторів, найважливішим є фізична пасивність. Дослідники стверджують, що регулярна фізична активність забезпечує необхідний рівень забезпечення клітин мозку насиченою киснем кров’ю.  

Саме це перешкоджає утворенню у мозку бляшок – відкладень білку, які спричиняють хворобу. У Великобританії, наприклад, 850 тисяч осіб мають ті чи інші розумові розлади, включаючи Альцгеймера. До 2050 року ця кількість, щонайменше, подвоїться. Не існує ефективного лікування від хвороби Альцгеймера, яка руйнує сім`ї та стає непід’ємним тягарем для системи охорони здоров’я. 

Але на думку професора Керола Брайана (Інститут громадського здоров`я при Кембріджському університеті) люди можуть дотримуватися такого способу життя, який значно знизить ризик розвитку хвороби. «Багатьом людям дійсно важко займатися спортом. Тому піші прогулянки протягом 20-30 хвилин тричі на тиждень – чи не найкращий спосіб забезпечити необхідний рівень фізичної активності на користь власному здоров`ю».

За статистикою кожна тертя особа старша 65 років матиме розумові розлади, найчастіше у вигляді хвороби Альцгеймера.

За матеріалами The Daily Mail