ВООЗ оприлюднила новий звіт, згідно з яким кожна восьма смерть на планеті спричинена брудним повітрям, що становить 7 млн. смертей щороку. Про це повідомляє Medical News Today«Ризики, пов’язані із забрудненням повітря, зараз набагато вищі, особливо для розвитку серцево-судинних захворювань та інсультів», - зазначає Марія Нейра, директор депратемнту ВООЗ з питань громадського здоровя, навколишнього середовища та соціальних детермінантів здоровя.

air polutionУ дослідженні йдеться про те, що найбруднішим повітрям дихають люди у країнах із низьким та середнім рівнем прибутку у Південно-Східній Азії та Західно-Тихоокеанському регіоні.  У цих регіонах забруднене повітря житлових приміщень спричинило 3,3 млн. смертей, забруднене повітря навколишнього середовища – 2,6 млн. смертей.    

Світ повинен негайно вжити заходів щодо очищення повітря. Це - один із методів профілактики неінфекційних хвороб, який сприятиме зниженню ризиків серед вразливих груп населення, зокрема жінок, дітей, людей похилого віку. 

 

Згідно із даними ВООЗ, розподіл смертності від забруднення повітря навколишьного середовища виглядає так:

- ішемічна хвороба серця - 40%;

- інсульти - 40%;

- хронічна обструктивна хвороба легенів - 11%;

- рак легенів - 6%;

- інфекційї нижніх дихальних шляхів у дітей - 3%.  

Розподіл смертності від забруднення повітря житлових приміщень виглядає так:

інсульти - 34% 

- ішемічна хвороба серця - 26%;

- хронічна обструктивна хвороба легенів - 22%; 

- інфекційї нижніх дихальних шляхів у дітей - 12%

- рак легенів - 6%.