Вважається, що чим старша жінка, тим вищий ризик вона має захворіти на рак молочної залози. Але з’явився звіт про нові дослідження Асоціації по боротьбі з хворобою Альцгеймера (США), у якому зазначається, що після 60 років жінка удвічі більше ризикує захворіти якраз на хворобу Альцгеймера, а не на рак грудей.   

Причому жінка у віці 65 років більш схильна до розвитку Альцгеймера, ніж чоловік. Причин декілька: по-перше, жінки живуть довше, ніж чоловіки, і тому їхні ризики вищі, а, по-друге, структура мозку жінок відрізняється від чоловічої. Додатковим фактором ризику є жіночий гормональний фон. Усі ці фактори та їх вплив на роботу мозку потребують подальшого вивчення науковцями у частині біологічної різниці між статями.   

Представник Асоціації по боротьбі із хворобою Альцгеймера Анджела Джейджер зазначає, що «інвестиції у боротьбу із раком молочної залози та іншими причинами передчасної смертності, як, наприклад, серцево-судинні, ВІЛ, дозволили значно зменшити смертність від них. Наразі, увагу потрібно приділити попередженню та лікуванню хвороби Альцгеймера».

Кількість хворих у світі на хворобу Альцгеймера, відому також як деменція, подвоюється кожні 20 років, і до 2030 року сягне 66 мільйонів хворих. За рівнем смертності деменція посідає четверте місце у світі.

За даними Інститут геронтології України на цю недугу страждає кожна десята людина похилого віку. Хоча точної статистики немає, оскільки в Україні ставлять діагноз вже на вираженій стадії хвороби.

Хвороба Альцгеймера значно помолодшала через насичений ритм життя, потік інформації потрібної й непотрібної. Мозку сучасної людини бракує часу на відпочинок.