Представники українських медіа пройшли навчання з надання першої невідкладної медичної допомоги (ПНМД), яке відбулось у рамках реалізації проекту «Я можу врятувати життя!» у МДЦ «Артек». ( дивитись відео)

 Проект має на меті навчити надавати ПНМД старшокласників українських шкіл. Утім лише дитячою аудиторією проект не обмежився. «Оскільки журналісти, - це молоді люди, як правило, з активною життєвою позицією, які дуже часто опиняються в місцях скупчення людей, де можуть виникнути ті чи інші надзвичайні ситуації, то друга наша аудиторія для якої ми з радістю несемо ці знання і навички, - це якраз журналісти», - каже голова Українського фонду «Здоров’я» Володимир Дудка.

Програма навчання для журналістів складалась з урахуванням побажань учасників першого навчання, яке відбулось у лютому 2012 року у Києві. Цього разу до серцево-легеневої реанімації та зупинки кровотечі додались заняття з транспортування потерпілого, психологічної допомоги потерпілому, орієнтація на місці події, рятування потопельника та дитини. Навчання відбулось у оригінальний спосіб – після теоретичного заняття трьом добровольцям із команди журналістів запропонували врятувати потерпілих. На березі інструктори влаштували справжню пригоду – хвилями прибило чоловіка із численними травмами, а неподалік на суші знаходилась дитина – саме так спеціалісти Всеукраїнської ради реанімації реконструювали події за допомогою манекенів та пристосування з імітації травм. «Ми викладаємо таким чином, щоб людина  була максимально близько до імовірної події. Людина бачить кров, вона «качає людину» й  це нівелює страх, - пояснює голова Всеукраїнської ради реанімації Віталій Крилюк, - якщо просто людині розказати лекцію, вона буде боятися. Якщо вона попробує, тоді цей страх нівелюється».

Першими на допомогу кинулись журналістки Нового каналу Ірина Скосар та 5 каналу Анастасія Бойченко і журналіст газети «Деловая столица» Олексій Набожняк. Журналісти врятували людей, але наробили чимало помилок. Після детального аналізу  експеримент повторили оглядач Урядового кур’єру Тетяна Моісеєва, журналістки  Одеської ОДТРК Нана Іваношвілі та ACTV Юлія Мендель. Цього разу результат медійників виявився кращим.

Журналісти також зупиняли артеріальну кровотечу – під одним із корпусів у Артеку інструктори доволі натурально зімітували рану із пульсуючим фонтаном, характерним для артеріальної кровотечі. Відчайдушними рятувальниками виявились Наталія Нагорна з каналу «Україна» та вже вдруге газетярка Тетяна Моісеєва. Слабкодухим у цьому навчанні було нелегко, проте всі без винятку опанували навички із зупинки кровотечі.

Вчився сам і надихав інших і відомий український стронгмен Василь Вірастюк. «Найголовніше в такій ситуації, - радить спортсмен, -  якщо дійсно потрапили в таку ситуацію, коли поруч людина без серцебиття, немає дихання, треба заспокоятись самому, постаратися взяти себе в руки і потім надавати допомогу. Адже якщо зловити мандраж, то можна зробити навіть гірше».

«Я навчилася зупиняти артеріальну і венозну кровотечу, а також на тренінгу навчилась робити штучне дихання. Якщо раптом  людина не дихає, то  я зможу надати першу допомогу, хоча  сподіваюся, що такої можливості в мене не буде, - ділиться враженнями журналістка 5 кналу Анастасія Бойченко, -. Все ж я вже вмію допомогти і якщо раптом доведеться це зробити, то в мене все  вийде».

«Сьогодні я навчилась допомагати при утопленні та при серцевому нападі. Багато чого навчилась і дізналась – наприклад елементарну , але важливу річ - як правильно викликати швидку допомогу і що треба сказати диспетчеру», - зауважила журналіст газети «Сільське Криворіжжя» Ольга Козаренко.

«Це дуже потрібне навчання. У мене була ситуація, коли людині потрібна була допомога і я не зміг нічим зарадити, - ділиться сумним досвідом оператор Нового каналу Костянтин Мелехін, - тепер я вже точно зорієнтуюсь».

«Я здобула життєво необхідні знання і навички з надання першої невідкладної медичної допомоги, - каже Тетяна Жила редактор телестудії «Гребінка» з Полтавщини, - безперечно, такими знаннями повинен володіти кожен, і ми, журналісти, навчившись самі, передамо ці знання телеглядачам, радіослухачам, читачам».

Здобуті знання та навички засвідчені відповідними сертифікатами.

Спонсором етапу проекту у МДЦ «Артек» виступила компанія «Актавіс». У результатів навчання нові знання та навички здобуло 618 артеківців та 25 медійників з різних куточків України.