У Європі вживають більше алкоголю ніж у будь-якій іншій частині світу – в середньому 12,5 л чистого алкоголю на одного дорослого на рік, що дорівнює 3 бокалам вина щодня, повідомляє Reuters з посиланням на звіт ВООЗ та Європейської комісії.

alcohol

Споживання алкоголю у Європі різниться відповідно до регіонів. Наприклад, найтяжчими пияками є представники країн Центрально-Східної та Східної Європи. Кожен дорослий з цього регіону вживає 14,5 л чистого алкоголю щороку, в той час як у Центрально-Західній та Західній Європі – 12,4 л. Жителі Південної Європи випивають 11,2 л чистого алкоголю, а північні сусіди – 10,4 л.

У звіті зазначається, що існує більше 40 хвороб та розладів, пов’язаних із споживанням алкоголю, включаючи алкогольну залежність та хвороби печінки, підшлункової залози.

У 2004 році 12% від загальної кількості смертей трапились внаслідок вживання алкоголю. Іншими цифрами кожен сьомий чоловік та кожна тринадцята жінка помирали від міцних напоїв. За даними ВООЗ щороку від алкоголю помирає 2,5 млн. людей, що становить 3,8% від загальної смертності.