smoking ban

У Європі провели дослідження, за результатами якого виявили, що заборона куріння в офісах, ресторанах та інших громадських місцях примусила людей обмежити куріння і вдома. Про це повідомляє агентство «Reuters». Дослідження проводили у Великобританії, Ірландії, Франції, Німеччині, Нідерландах. Значна частина опитаних курців обмежила тютюнокуріння у себе вдома після введення заборони на державному рівні. Деякі противники введення заборони на куріння аргументували свою позицію саме тим, що для курців нічого не зміниться, вони просто стануть більше курити вдома. До того ж будуть наражати на небезпеку своїх дітей, які стануть пасивними курцями.

Ют Монс з Дослідницького центру раку в Німеччині та відділу попередження раку в Центрі співробітництва щодо контролю над тютюном при ВООЗ запевнив, що результати якраз доводять протилежне. «Результати вражаючі. Закони щодо заборони куріння в громадських місцях стимулюють курців повністю відмовлятися від куріння вдома».

Минулого року ВООЗ прогнозувала, що від тютюну в 2011 році помре 6 млн. людей, 600 тис. з яких – пасивні курці. ВООЗ висловила занепокоєння тим, що кількість смертей від тютюну щороку зросте до 8 млн. у 2030 році.

У ході вищезгаданого дослідження було проведено два моніторинги у 2003-04 роках та у 2008-09 у чотирьох країнах, де діють заборони на куріння, та для порівняння у Великобританії, де відсутні подібні табу. До введення заборони на куріння в громадських місцях, більшість курців практикували хоча б часткову заборону на куріння вдома, хоча пропорції різнилися в залежності від країни. Але після введення в дію заборони на куріння в громадських місцях, заборона на куріння вдома виросла на 25% у Ірландії, на 17% у Франції, на 38% у Німеччині, на 28% у Нідерландах. Більш ймовірна заборона куріння в тій оселі, де живе людина, яка хоче позбутися шкідливої звички, де народилася дитина, або хазяїн висловлювався на підтримку введення обмежень.