Високоповажне журі визначило лауреатів Третього всеукраїнського конкурсу журналістських матеріалів «Здоровим бути вигідно!», який проводить Український фонд «Здоров’я» за підтримки Бюро ВООЗ в Україні, Міністерства охорони здоров’я України, Національної спілки журналістів України та за сприяння Журналістського фонду України. Власники перших премій отримають по п’ять тисяч гривень. Друга премія складає - чотири тисячі гривень, третя - три тисячі.

Лауреатами стали роботи:

Телебачення

І премія (5 000 грн.) «Будьмо здорові», автор - Галина Компанієць, Черкаська ОДТРК

ІІ премія (4 000 грн.) «Алтин Бешик. Хортинг», автор - Суріє Ібраімова, ДТРК «Крим»

ІІІ премія (3 000 грн.) «Одеський бігун Василь Мамотенко», автор - Нані Іваношвілі, Одеська ОДТРК

Радіо

І премія (5 000 грн.) «Говоріть, сміливіше!», автор - Олександр Бабуров, Сумська ОДТРК

ІІ премія (4 000 грн.) «Нехай душа стане дитячим тілом», автор - Ірина Філенко, радіо «Рось» Черкаської ОДТРК

ІІІ премія (3 000 грн.) «Хобі.UA», автор - Юлія Когут, Радіо «Промінь» НРКУ

Друковані ЗМІ

І премія (5 000 грн.) «Пошли на поправку», автор - Катерина Іванова, журнал «Кореспондент»

ІІ премія (4 000 грн.) «За дымовой завесой», автор - Анна Безродна, журнал «Organic Magazine»

ІІІ премія (3 000 грн.) «ВІЛ-позитивна сім'я заражає оточуючих ...оптимізмом», автор - Юлія Ткачук, Медико-соціальна газета "Здоров'я Буковини»

Інтернет ЗМІ

І премія (5 000 грн.) «Турнік зміцнив тіло дух», Ольга Чернякова, сайт «Час Чернігівський»

ІІ премія (4 000 грн.) «Здоровенная история: как один старт принес десяток побед», авто - Кирило Єсін, Інтернет версія журналу «Menth Health»

ІІІ премія (3 000 грн.) «Кременчужани на роверах», автор - Олена Маляренко, сайт «ТелеграфЪ»

«Спеціальна тема» конкурсу «Медичне страхування»

І премія (5 000 грн.) «Медичне страхування в Україні», автор - Олеся Турчин, КП "Телекомпанія "Львів-ТБ"

ІІ премія (4 000 грн.) «Точка зору: Лікарняні каси, як прообраз обов`язкового медичного страхування», автор Олена Вахницька, «Ваша хвиля» Полтавська ОДТРК «Лтава»

ІІІ премія (3 000 грн.) «Иного нет у нас пути, чем на руках страховка», автор - Олександр Галяс, газета «Порто-Франко»

Визначені переможці Третього всеукраїнського конкурсу журналістських матеріалів «Здоровим бути вигідно!». Високоповажне журі визначило лауреатів Третього всеукраїнського конкурсу журналістських матеріалів «Здоровим бути вигідно!», який проводить Український фонд «Здоров’я».

Лауреатами стали роботи:

«Алтин Бешик. Хортинг», Ібраімова Суріє, ДТРК «Крим»

«Будьмо здорові», Компанієць Галина, Черкаська ОДТРК

«ВІЛ-позитивна сім'я заражає оточуючих ...оптимізмом», Ткачук Юлія, Медико-соціальна газета "Здоров'я Буковини»

«Говоріть, сміливіше!», Бабуров Олександр, Сумська ОДТРК

«За дымовой завесой», Безродна Анна, журнал «Organic Magazine»

«Здоровенная история: как один старт принес десяток побед», Єсін Кирило, журнал «Menth Health»

«Иного нет у нас пути, чем на руках страховка», Галяс Олександр, газета «Порто-Франко»

«Кременчужани на роверах», Маляренко Олена, Телеграф

«Медичне страхування в Україні», Турчин Олеся, КП "Телекомпанія "Львів-ТБ"

«Нехай душа стане дитячим тілом», Філенко Ірина, ЧОДТРК

«Одеський бігун Василь Мамотенко», Іваношвілі Нані, Одеська ОДТРК

«Пошли на поправку», Іванова Катерина, «Кореспондент»

«Точка зору: Лікарняні каси, як прообраз обов`язкового медичного страхування», Вахницька Олена, «Ваша хвиля» ПОДТРК «Лтава»

«Турнік зміцнив тіло дух», Чернякова Ольга, сайт «Час Чернігівський»

«Хобі.UA», Когут Юлія, Радіо Промінь

Володарями спеціальних відзнак стали:

«А ви вимірюєте свій артеріальний тиск», Карпенко Катерина, газета «Городской курьер»

«Батьківський приклад», Красельникова Тетяна, ТРК «Бессарабия ТВ»

 «Вони гартують тіло, як булатний клинок», Пругло Тетяна, Диканська районна газета «Трудова слава»

 «Дела сердечные», Гончарук Наталія, газета «Панорама»

«Елена Молоданова. Инвалидная коляска не приговор», «Здорово живем», Корчма Оксана, ТРК «ТВ - 7»

«Обмен веществ: задаем ускорение», Левченко Катерина, журнал «Домашний очаг»

«У здоровому тілі», Козіна Ольга, «Ваша хвиля» ПОДТРК «Лтава»

Як саме розподілились місця стане відомо 12 грудня 2014 року. Нагадуємо, що у зв’язку із ситуацією в державі, організацій комітет Конкурсу спільно із членами журі ухвалили рішення не проводити урочистої церемонії нагородження переможців, а також не присуджувати Гран-прі. Всі премії та відзнаки лауреати отримають адресно.

15 серпня 2014 року о 10.00 Український фонд «Здоров’я» та Всеукраїнська рада реанімації за підтримки Міністерства охорони здоров’я України та Міністерства оборони України проведуть практичний тренінг - навчання з надання домедичної допомоги в умовах бойових дій для журналістів, операторів, фотокореспондентів ЗМІ.

Програма навчання складена з урахуванням побажань журналістів, які працюють у зоні АТО, та досвіду медиків, які працювали у гарячих точках.

У програмі навчання:

-         забезпечення власної безпеки під час надання допомоги пораненому;

-         вміст індивідуальної аптечки (в тім числі стандарт НАТО, як і що використовувати);

-         зупинка кровотечі на полі бою;

-         евакуація пораненого в безпечне місце;

-         об’єм допомоги в безпечному місці: накладання пов’язок на грудну клітку, живіт, швидке обстеження пораненого;

-         особливості самодопомоги;

-         лекція психолога про поведінку в надзвичайних умовах.  

Навчальний тренінг відбудеться у ДЗ «Український науково-практичний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф МОЗ України» за адресою м. Київ, вулиця Братиславська, 3.

 Акредитація до 18:00 14 серпня за телефоном: 067 935 70 75. Кількість учасників обмежена. Перевага буде надана тим медійникам, які найближчим часом збираються працювати у зоні АТО.

Довідково. В рамках проекту  «Я можу врятувати життя!», який існує вже 3 роки, навчання з домедичної допомоги пройшло понад 11 тисяч старшокласників та студентів, у тім числі й представники ЗМІ. Нині програма проекту адаптована під потреби військовослужбовців - навчання пройшло вже 7 військових частин ЗСУ перед відправкою у зону АТО. На прохання журналістів та  редакторів інформаційних служб центральних телеканалів, Український фонд здоров’я вже вдруге проводить  відповідний практичний тренінг для журналістів, операторів та фотокорів.  

20 жовтня - останній день, коли можна відправити роботу на Третій всеукраїнський конкурс журналістських матеріалів «Здоровим бути вигідно!», який проводить Український фонд «Здоров’я».

Конкурсні роботи мають спонукати людей до активного способу життя, занять фізичними вправами та спортом, здорового харчування, відмови від шкідливих звичок тощо.

До участі у конкурсі приймаються роботи, які вийшли друком чи в ефір у період із 6 квітня 2013 року по 17 жовтня 2014 року. Оголошення переможців 5 грудня 2014 року. Нагородження лауреатів - 12 грудня 2014 року. Нагадаємо, у зв’язку із ситуацією в державі конкурс було продовжено на 6 місяців.  

Призери конкурсу в чотирьох категоріях (друковані ЗМІ, Інтернет ЗМІ, телекомпанії, радіокомпанії) отримають: І премія – 5 000 грн., ІІ премія – 4 000 грн., ІІІ премія – 3 000 грн.

Окрема номінація «Спеціальна тема» конкурсу – «Медичне страхування» –  I премія - 5 000 грн., ІІ премія - 4 000 грн., ІІІ премія - 3 000 грн. Участь беруть матеріали усіх видів ЗМІ, у фокусі яких тема медичного страхування (роз’яснення вигоди громадян від запровадження соціального медичного страхування, вивчення доцільності переходу до обов’язкового медичного страхування в Україні, аналіз перспектив та аргументація на користь медичного страхування).            

Конкурсні роботи за критеріями журналістської майстерності та з точки зору найбільш аргументованої мотивації до здорового способу життя оцінюватиме компетентне журі. Усі конкурсні роботи знаходяться у вільному доступі на сайті Українського фонду «Здоров’я» (http://www.healthfund.com.ua/projects/37-tretii-konkurs-zdorovym-buty-vyhidno/konkursni-roboty.html).

Анкету учасника конкурсу можна заповнити на сайті фонду. Конкурсні роботи слід надсилати за адресою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.. Остання дата відправлення робіт – 20 жовтня 2014 року.

21 липня 2014 року на території однієї з військових частин Києва Український фонд «Здоров’я» та Всеукраїнська рада реанімації за підтримки Міністерства оборони України провели практичний тренінг - навчання з надання домедичної допомоги в умовах бойових дій для журналістів, операторів, фотокореспондентів ЗМІ.  EP4E4814.JPG

Програма навчання була складена з урахуванням побажань журналістів, які працюють у зоні АТО, та досвіду медиків, які працювали у гарячих точках. 

«До нас звернулись представники засобів масової інформації з проханням провести навчальний тренінг для них, оскільки журналісти під час виконання своїх обов’язків також опиняються в зоні проведення антитерористичної операції, то їм необхідно володіти цими навичками», – сказав голова Українського фонду «Здоров`я» Володимир Дудка в ефірі 112 каналу під час прямого включення з місця проведення навчального тренінгу. - У тренінгу взяли участь 35 журналістів і, оскільки кількість бажаючих була значно більшою, через кілька тижнів планується проведення ще одного такого навчання».

Журналісти навчились дбати про власну безпеку, надаючи допомогу потерпілому, зупиняти кровотечі, евакуйовувати пораненого в безпечне місце та яку допомогу слід надати вже в місці укриття. Інструктори розповіли що може бути в аптечці у пораненого і як це використовувати, а також що має бути в індивідуальній аптечці при  собі. Особливу увагу приділили питанням самодопомоги.